Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prostor mezi L-2/239 a L-2/240

Objekty L-2/239 a L-2/240 dnes představují dvojici jako vytrženou z celkové linie. Je to způsobeno zánikem navazujících úprav na jejich křídlech. Mezi nimi se však pozůstatky linie zachovaly a dodnes můžeme vysledovat obranu lesní cesty, která mezi nimi prochází.

U objektu č.240 A-160N se dochoval přístupový okop. Na pravé straně je dnes nový les a tak se zde nedochovaly žádný stopy průseků. Směrem vlevo se ale průsek nalézá. Při pohledu od střílny není moc patrné, zda jde o průsek pozorovací nebo střelecký. Za ním se nedaleko objektu nalézá okop pravděpodobně pro ležícího střelce. Pokud pokračujeme dál, dojdeme k lesní cestě, kde průsek končí. Tady je ale dilema. Dochoval se zde okop, který zřejmě kryl čelně vidlici lesních cest. Ten je před průsekem. Nad cestou je stále patrný střelecký průsek od š.239, ten ale směřuje také více do předpolí. Naproti tomu samotný objekt č.239 je zase více v týlu, takže se nejedná ani o pozorovací průsek, je to takový kompromis a zřejmě vznikl až v pozdějším období.

Lomený řopík č.239 A-120N bez provedeného záhozu a terénních úprav je zajímavá stavba, ale i jeho okolí stojí za průzkum. Okop vlevo byl zřejmě přístupový a po několika metrech končí. Okop směřující do týlu je téměř rovný, lomí se až na svém konci a končí  po 20m ve střeleckém okopu. Z něho bylo možno zřejmě kose bránit lesní cestu a u ní se nalézající okop.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář